LUCRARI DE INTRETINERE, REPARATII SI INVESTITII IN MUNICIPIUL GIURGIU IN ACEASTA PERIOADA

Municipalitatea din Giurgiu desfăşoară în această perioadă o serie de lucrări de reparaţii pe domeniul public, dar şi o serie de lucrări de investiţii. Astfel, situaţia privind lucrările de investiţii aflate în derulare, întocmită de Serviciul Lucrări Publice – Investiţii, Reparaţii, Întreţinere din cadrul Directiei de Dezvoltare şi Investitii – Primăria Giurgiu este următoarea:
– Execuţie Zid de sprijin – str. Unirii
– Amenajare parc Tipografie – str. 1 Decembrie
– Recompartimentare şi modernizare bloc C2 – locuinţe sociale – Str. Tineretului
– Modernizare sistem de alimentare cu căldură şi apă caldă PT 51- bloc C10 şi complex Danubius – str. 1 Decembrie
– Modernizare sistem căldură şi apă caldă PT 32 – Şoseaua Bucureşti
– Canalizare strada Luminişului
– Asfaltare strada Avram Iancu
– Pista de Atletism Steaua Dunării – parc Steaua Dunării
– Asfaltare incintă Colegiul Naţional Ion Maiorescu
– Construcţie hidrotehnică Canal Cama
– Asflatare Horea, Closca şi Crisan, Comana şi Griviţei I
– Modernizare prin asfaltare str. Nicolae Titulescu, Soarelui, Smârda (ridicare capace la cotă)
– Modernizare fosta clădire PT 35 – Prelungirea Leandrului

În paralel cu aceste lucrări, în municipiul Giurgiu se mai fac lucrări de reparaţii pe domeniul public de către Administraţia Domeniului Public și Privat în următoarele zone:

– Funădatura Mixandrelor – amenajare stradă cu pavaj refolosibil
– Colegiul Național Ion Maiorescu – montaj borduri şi ridicare capace canalizare pentru asfaltare
– Adiacent Cimitir Smârda – montare pavaj pe trotuar
– Adiacent parc Tipografie – montaj pavaj pe trotuar

De asemenea, Societatea Giurgiu Servicii Locale – Secţia Reparaţii-Întreţinere are echipe de muncitori la săpat şanţuri pentru montarea reţelei de iluminat în Parcul Tipografie, vopsit bănci, trasare marcaje rutiere şi montat cișmele, dar asigură şi întreţinerea reţelei de semafoare şi remedierea defecţiunilor apărute în diverse zone ale oraşului.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul PROIECTUL DE AMENAJARE A CANALULUI CAMA PRINDE CONTUR – ASTAZI A FOST DAT ORDINUL DE INCEPERE A LUCRARILOR